Інфекційні захворювання - Вітряна віспа вітрянка у дітей

Вітряна віспа вітрянка у дітей


« Ілюзорний погляд курця   |   Дисбактеріоз Симптоми дисбактеріозу і його лікування »

Вітряна віспа (вітрянка) - дуже заразливе інфекційне захворювання, що виявляється зазвичай в дитячому віці і характерізірующєєся появою на слизистих оболонках і шкірі бульбашкового висипу, яким супроводить висока температура і загальне нездужання. Вірус вітрянки надзвичайно заразливий, так що при першому ж контакті з ним чоловік без імунітету обов′язково заразиться.

Збудником даного захворювання є вірус з сімейства герпесвірусов, який нестійкий в зовнішньому середовищі і гине через декілька хвилин, як тільки опиняється в несприятливому для розвитку середовищі.

В переважній більшості випадків джерелом вітряної віспи є хвора людина. Вірус передається від хворого за дві доби до безпосередньої появи висипу на тілі і слизистих оболонках. Здатність заражати навколишніх людей вірусом вітрянки хвора людина зберігає до повного підсихання скориночок висипу.

Окрім цього вітрянкою можна заразитися і від людини, хворого оперізувальним лишаєм, оскільки вірус, який викликає ці захворювання, один і той же в при обох захворюваннях.

Передається вірус вітрянки за допомогою повітряно-краплинного шляху безпосередньо від зараженої людини. Заразитися вірусом від третіх осіб або за допомогою яких або побутових предметів або в суспільних місцях від яких-небудь предметів тих, що не є безпосереднім джерелом інфекції практично неможливо зважаючи на малу стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

Сприйнятливість до даного захворювання дуже висока і тому, як правило, вітрянка переноситься ще в дитячому віці і відноситься до ряду дитячих захворювань

Інфекційні захворювання - Вітряна віспа вітрянка у дітей Вітрянка і вагітність

У випадках, коли вагітна жінка на ранніх термінах вагітності захворіла вітрянкою, то це неминуче приводить до розвитку якої-небудь патології (пороку) у плоду.

Інкубаційний період вітрянки триває від 10 до 23 днів з моменту зараження.


Tags: , , , , , ,

Інфекційні захворювання


Схожі записи