Невідкладні стани - Перша допомога при інсульті

Перша допомога при інсульті


« Перша допомога при тепловому ударі   |   Загальна характеристика венеричних захворювань »

Інсульт - це порушення роботи головного мозку, причиною якого може стати закупорка або розрив якої-небудь судини частини мозку, або ж крововилив в одну з оболонок головного мозку. Симптоми інсульту залежать від того, яка саме частина мозку виявилася ураженою. Якщо уражена ліва частина, то симптоми виявляються на частинах правої сторони тіла, і навпаки.

Основні ознаки того, що відбувся інсульт, виражаються, як правило, в тому, що чоловік відчуває раптове утруднення в русі частинами тіла, їх оніміння. Відповідно, виникають труднощі в жестикуляції, порушується координація рухів. Поступово погіршується сприйняття мови що оточують на слух. Можлива втрата здатності бачити обома очима.
Все це супроводжується сильним головним болем, запамороченням, нудотою. В деяких випадках людина навіть непритомніє. Всі ці симптоми указують на те, що таке захворювання вимагає оперативної медичної допомоги. Будь-яке зволікання в даному випадку може привести до непоправних результатів, наприклад, серйозному пошкодженню головного мозку.

Тому в перші хвилини після інсульту необхідне внутрішньовенне введення препарату, який здатний нормалізувати тиск крові і підвищити кровообіг мозку. Під час інсульту також можна спожити медикаменти, що підвищують згортання крові, але якщо інсульт вже завершений, то це буде безрезультатно.
Як правило, лікування інсульту полягає в проведенні курсу інтенсивної судинної терапії, вживанні медикаментів, які покращують мозковий обмін. Практикується киснетерапія. Звичайно ж, необхідний і серйозний контроль хворого в період реабілітації, під час якого рекомендується активно займатися лікувальною фізкультурою, відвідувати масажиста.
Засоби народної медицини зможуть також стати ефективним засобом у відновний період після інсульту. Наприклад, для зниження набряку мозку, радять приймати настоянку з кінського каштана 3 рази на день по 1 чайній ложці.

Невідкладні стани - Перша допомога при інсульті


Tags: , , , , , ,

Невідкладні стани


Схожі записи